Grāmatas par Mežaparku

Jānis Krastiņš
MEŽAPARKS
Zinātne, 1997

Mežaparks jau sen bijis iemīļota rīdzinieku atpūtas vieta, bet laika gaitā tas kļuvis par izcilu Latvijas arhitektūras pieminekli. Šeit dzīvojuši ievērojami latviešu kultūras, zinātnes un mākslas darbinieki.
Grāmatas autors iepazīstina lasītāju ar Mežaparka būvvēsturi, arhitektūras stilu dažādību un īpašo Mešaparka attīstību 20. gs. 20. un 30. gados.

Saulcerīte Viese
MEŽAPARKS – PILSĒTA PRIEŽU SILĀ
Jumava, 2001

Par vienu no nozīmīgākajiem arhitektūras stiliem 20. un 30. gadu Latvijas arhitekturā kļuva funkcionālisms. Šajš stilā tika celtas savrupmājas Rīgas pievārtē. Īpaši intensīva savrupmāju celtniecība notika Mežaparkā. Šeit četru gadu laikā tika uzceltas 170 jaunas mājas.
Rakstniece Saulcerīte Viese grāmatas nodaļā “Pirmie miera gadi. Vācu kolonijā Mežaparkā un latviskās vides attīstība”, stāsta par spraigo savrupmāju celtniecību Mežaparkā no 1928. līdz 1932. gadam.

Aivars Jakovičs
Rīgas ekotūrisma ceļvedis: Mežaparks
Jumava, 2013

Rīgas ekotūrisma ceļvedis Mežaparks rosinās iepazīties ar vienu no visskaistākajiem Rīgas zaļajiem stūrīšiem – Mežaparku un tā apkārtni. Kopā ar ceļvedi varēsiet doties pa dabas takām, iepazīt jūgendstila un funkcionālisma arhitektūras pērles Mažaparka dzīvojamā rajonā, uzzināt daudz jauna par Saules dārzu, Bļodiņkalnu, Ķīšezeru un citiem interesantiem apskates objektiem. Savukārt kartes palīdzēs atklāt neskaitāmas dabas vērtības – dižkokus, neparastus brīnumkokus, dažādu sugu augus, putnu un interesantāko bezmugurkaulnieku sugu uzturēšanās vietas.

Zaigas Gailes birojs
Ārstu māja Mežaparkā 1939-2021
Globuss, 2022

Māja Mežaparkā celta 1939. gadā pēc arhitekta V. Paegles projekta kā ārstu Lūkinu ģimenes māja. Pārbūves projekts saglabā Mežaparka funkcionālisma stila ēkas tēlu, oriģinālo plānojuma struktūru un detaļas. Savukārt grāmata “Ārstu māja Mežaparkā” papildina un noslēdz Mežaparka dzīvojamās mājas pārbūves procesu. Grāmatas idejas autore ir arhitekte Zaiga Gaile, kuru mājas pārbūves laikā ieinteresējis tās pirmo saimnieku ārstu Lūkinu dzimtas stāsts. Grāmatā apkopoti pieejamie vēstures materiāli par ārstu dzimtu 4 paaudzēs, Mežaparka vēstures pārskats, E. Dārziņa ielas ēku apraksti, attēlots mājas pārbūves process un interjers.

Saulcerīte Viese, Indra Vijupe
Mežaparks – nami, cilvēki, likteņi
Preses Nams, 1994Mežaparka Attīstības biedrība (MAB) ir dibināta 1997. gadā un savā darbībā balstās uz brīvprātīgo biedru principa. Biedrības ikdienas darbu nodrošina valde septiņu valdes locekļu sastāvā, kuru reizi gadā no sava vidus ievēlē biedrības biedri. Biedrībā laipni aicinām iestāties ikvienu, kam rūp līdzsvarota Mežaparka apkaimes attīstība un ar to cieši saistītā sava, šajā unikālajā apkaimē esošā īpašuma vērtības saglabāšana. Novērtējam ikviena Mežaparka iedzīvotāja iniciatīvu un ieceres, kā arī savu veltīto laiku un enerģiju šo ieceru īstenošanā. Biedrības darbībā vienmēr cenšamies salāgot Mežaparka iedzīvotāju izteiktos viedokļus, ekspertu ieteikumus un sadarbības attiecību nepieciešamību ar atbildīgajām Rīgas domes institūcijām.

Mežaparka Attīstības biedrība

  • Lībekas iela 27
  • 67518014; 26439557
  • mezaparks@gmail.com
  • Reģ. Nr. 40008030889
  • AS “SWEDBANK” LV76 HABA 0001 40J0 3774 2

Pieraksties jaunumiem

© 2024 Mežaparka Attīstības biedrība
Izstrāde verpejs.lv

Mežaparka Attīstības biedrība (MAB) ir dibināta 1997. gadā un savā darbībā balstās uz brīvprātīgo biedru principa. Biedrības ikdienas darbu nodrošina valde septiņu valdes locekļu sastāvā, kuru reizi gadā no sava vidus ievēlē biedrības biedri. Biedrībā laipni aicinām iestāties ikvienu, kam rūp līdzsvarota Mežaparka apkaimes attīstība un ar to cieši saistītā sava, šajā unikālajā apkaimē esošā īpašuma vērtības saglabāšana. Novērtējam ikviena Mežaparka iedzīvotāja iniciatīvu un ieceres, kā arī savu veltīto laiku un enerģiju šo ieceru īstenošanā. Biedrības darbībā vienmēr cenšamies salāgot Mežaparka iedzīvotāju izteiktos viedokļus, ekspertu ieteikumus un sadarbības attiecību nepieciešamību ar atbildīgajām Rīgas domes institūcijām.

Mežaparka Attīstības biedrība
  • Lībekas iela 27
  • 67518014; 26439557
  • mezaparks@gmail.com
  • Reģ. Nr. 40008030889
  • AS “SWEDBANK” LV76 HABA 0001 40J0 3774 2
Pieraksties jaunumiem

© 2024 Mežaparka Attīstības biedrība
Izstrāde verpejs.lv